Üretim_________________________________________________________________________________________________________________
 
Bilgisayar destekli tasarım
Bilgisayar destekli üretim
Tesviye ve kontrol
Çelik ve ısıl işlem
Ar-ge

Bilgisayar destekli üretim

   Üretimin tüm aşamalarında 3D CAM programlarıyla desteklenen ileri CNC teknolojisi kullanılmaktadır.

Almeks kalıp imalatını diğer bir çok rakibinin aksine ısıl işlem öncesi ve sonrası olmak üzere iki aşamada yapmaktadır.Böylece maksimum ölçü hassasiyeti sağlamaktadır.

    CNC İşleme Merkezleri- 3D CAM programları sayesinde eskiden pnömatik aletlerle elle yapılan birçok işlem artık işleme merkezlerinde yapılmaktadır.Almeks bünyesinde bulunan ileri teknoloji sahibi güçlü ve hassas işleme merkezleri sayesinde fiyat rekabeti konusunda sektörde lider firmalardan biridir.

    EDM Tel Erezyon- Almeks maksimum hassasiyette kalıp kesimi yapabilecek makinalara ve donanıma sahiptir.     EDM Dalma Erezyon- Tüm dalma erezyon işlemleri CNC dalma erezyon tezgahlarında yapılmaktadır.Bunun en önemli faydası zıvanaların istenilen ölçüde, yüksek yüzey kalitesinde ve hatasız diklikte olmasını sağlamasıdır.Ayrıca bu teknoloji sayesinde kalıplardaki geçiş yükseklikleri ve kalitesi istenildiği gibi yapılmaktadır.

    Taşlama ve parlatma- Taşlama kalıbı oluşturan tüm parçaların bütün yüzeylerine üretimin çeşitli aşamalarında uygulanır.Burada amaç görsellikten çok kalıbın işlevselliği ile ilgilidir.
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________Copyright © 20012 ALMEKS Alüminyum Ekstrüzyon Teknolojileri. Tüm Hakları Saklıdır..______________________